Beste Açar’dan İpek Açar’a sitem: Bu olay kalbimi acıttı

beste-acardan-ipek-acara-sitem-bu-olay-kalbimi-acitti-TaNesUpU.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Merhum sanatçı Kayahan’ın kızı Beste Açar, babasının vefatından sonra İpek Açar Kömürcü ve Alper Kömürcü’nün, sanatkara ilişkin Balıkesir Gömeç’teki konutta kalmalarına reaksiyon göstermişti.

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’a konuk olan Beste Açar, programda da mevzuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Açar, “Benim reklama gereksinimim yok. Hiç kimse hatalı değil. Kalbimi acıtan şeyi söyleyeyim. Babamı kaybettikten sonra Gömeç’teki o meskene hiç adım atmadım. Zira babamın bana oradan el sallayışı aklıma geliyor. Babamın büyük oğluma orada birinci yüzmeyi öğrettiği anlar aklıma geliyor.

O konutta benim de hakkım var. Kız kardeşim, İpek ve ben. Üçümüzün tapusu var. Babam ile İpek o konutta evlenmişti. Şu anda kimse yaşamıyor lakin şimdiki eşinin ailesiyle birlikte orada kalıyor olmaları benim kalbimi acıttı. Bir telefonla bunu öğrenmek beni üzdü” tabirlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Beste Açar’ın babası Kayahan’ın mezarı başında bir paylaşım yapmış ve İpek Açar Kömürcü’ye tekrar evlenmesine karşın babasının soyadını kullanmaya devam ettiği için reaksiyon göstermişti.

Açar, “Bedenler sonludur fakat varlığımız enerjetik formda sonsuzdur ve her vakit irtibat mümkündür. Babam diyor ki; İpek Hanım evlendiği için soyadımı kullanmasına müsaadem yoktur” demişti.

“ŞUURSUZ BİR AÇIKLAMA YAPAN ŞAHSA SON SÖZÜM”

İpek Açar Kömürcü ise bu kelamlara sert bir karşılık vermiş ve “Öbür dünyada olan babamla konuştum diye şuursuz bir açıklama yapan şahsa son kelamım; Türkiye Cumhuriyeti’nin bana verdiği yeni kimlikte de olduğu üzere ölene kadar evladımla birebir soyadını taşıyacağım. Ben bu türlü olmasını istiyorum” demişti.

GÖNÜL KÖŞKÜ TARTIŞMASI

Beste Açar, babasının Balıkesir Gömeç’te bulunan ve “Gönül Köşkü” olarak da bilinen meskeni nedeniyle de İpek Açar Kömürcü’yü gaye aldı:

“Babamla evlendikleri, kız kardeşimin okul çağına kadar büyüdüğü meskende şimdiki eşi ve eşinin ailesiyle birlikte yazı geçiriyor olmalarına da babamın müsaadesi yok.”

İpek Açar Kömürcü ise hususla ilgili; “Tüm bakımlarını, çatısını ve bahçesini yaptırdığımız, velhasıl maddi, manevi tek başımıza sahip çıktığımız bu yere, ustaların başında durmak için aile olarak gittik. Bunun hesabını da kimseye verecek değilim. Yıkılmasına, harap olmasına gönlümüz el vermedi, vermeyecek. Son nefesime kadar da Kayahan Bey’in bıraktıklarına sahip çıkmaya devam edeceğim.”

“ALICILARI KABUL ETMEDİ”

Beste Açar, konutla ilgili argümanlarını; “Gömeç’teki meskende geçen hafta eşinin ailesinin kaldığının imgesi ve ses kaydım mevcut. Meskenin satılması için bulduğum alıcıları da kabul etmeyen İpek Hanım her şeye profesyonelce kılıf buluyor. Babam yattığı yerde huzurlu değil. Meskenin masraflarına gelince. Bu vakte kadar tüm sarfiyatların hisseme düşen 8/3 kısmını ödediğimin faturaları ve avukatlarımızın yıllardır yazdığı bilgi mail’leri Whatsapp kümemizde var” halinde sürdürmüştü.

DÖRT YIL SONRA EVLENDİ

Kayahan’la 1999’da evlenen ve 2000 yılında kızı Aslı Gönül’ü kucağına alan İpek Açar, eşini kaybettikten 4 yıl sonra müzisyen Alper Kömürcü’yle nikâh masasına oturmuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

MAGAZİN SANATI ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin