Göknil Biçen Bölükbaşı İle Dr. Yeşim Kümbet Zehir ”Canım Kendim Atölyesi’ni” Anlatıyor

Göknil Biçen Bölükbaşı İle Dr. Yeşim Kümbet Zehir ''Canım Kendim Atölyesi'ni'' Anlatıyor
Göknil Biçen Bölükbaşı İle Dr. Yeşim Kümbet Zehir ''Canım Kendim Atölyesi'ni'' Anlatıyor
Abone Ol
Daha Fazla

  

 

                                                                                                                     

 

 

                        ”SEN HAYATININ NERESİNDESİN?”                                  

 

Canım Kendim Atölyesi’ne katılanlar Uzun Ve Sağlıklı Yaşamanın Sırlarını Öğreniyor!

 

Göknil ve Yeşim hayatlarındaki mucizevi değişimlerin kaynaklarını, büyük dönüşümlerini, Canım Kendim Atölyesi’nde katılımcılarıyla paylaşıyor. Atölye; bütün katılımcıların hayatlarında sürdürülebilir, sağlıklı değişiklikler yaratmayı amaçlıyor.

“Kendin İçin Bir İyilik Yap!”

Değişimin ve motivasyonun temelinde kendini sevmek yatıyor. Hayatın getirdiklerini yaşarken insanlar en önemli şeyi, kendilerini sevmeyi ve kendilerine şefkat duymayı unutuyorlar. Bu atölyedeki tüm çalışmalar, “Canım Kendim” demeye ihtiyacı olanlar için; bilimsel ve fonksiyonel tıp yaklaşımı ile pozitif psikoloji temelli hazırlanmıştır. “Kendin için bir iyilik yap!” mottosuyla çıktıkları bu yolda herkese iyi gelecek atölyeler düzenlemektedirler.

 

“Sağlığınızın Sorumluluğunu Alma Vakti Geldi!”

Canım Kendim Atölyesi, ilerleyen bilimsel araştırmaları takip ederek, en doğru ve en güncel bilgiyi aktarmayı amaç edinmiştir. Özellikle artan bilgi kirliliği içinde kaybolan ve sağlıklı yaşama adım atamayanlar, atölyelere katılabilirler. Canım Kendim Atölyesi çatısı altında düzenlenen tüm atölyeler, katılımcılarına kendi sağlıklarının sorumluluğunu alma motivasyonunu vermek üzere planlanmıştır.

“Sen Hayatının Neresindesin?”

Atölye sonunda katılımcılar, kafa karışıklıklarına, bilimsel verilerle son vermiş̧ olurlar. Sağlıklı yaşama dair farkındalık kazanırlar. Stres yönetimi, egzersiz konularında bilinçlenirler. Kendi kendilerine doğru seçimler yaparak, sağlıklı yaşam yolculuklarına devam edebilme özgüvenini kazanırlar. Ayrıca doğru ürünleri nereden tedarik edebileceklerine dair bilgi edinirler. Hayatımızın merkezine kendimizi koyabilmenin, sağlıklı yaşam yolculuğundaki önemini anlarlar.

Atölyeyi Instagram’da; canimkendimatolyesi ve Youtubeda: Canım Kendim Atölyesi hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

Göknil Biçen Bölükbaşı Hakkında:

Bursa Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Ege Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği eğitimi aldı. Sonrasında NewYork Institute of Technology’de işletme yüksek lisansı yaptı. Kurumsal bir firmada yönetici iken, stresin bedenine verdiği zararı hissedip, 2013 yılında yoga eğitmeni olmaya karar verdi. Eğitimlerine yoga, mindfulness ve fonksiyonel tıp eğitimlerini ekledi. Ailesinde yaşanan hastalıkların, kendisine yaklaştığını fark edip, yaşamını genlerine teslim etmeme yolunu seçti. Bu yolculukta edindiği tecrübelerini danışanları ile paylaşmaya ve mindfulness temelli yoga dersleri vermeye devam ediyor. Yeşim ile kendilerine uyguladıkları yöntemleri önce çevreleri ile sonra da atölye katılımcıları ile paylaşıyorlar.

 

Dr. Yeşim Kümbet Zehir Hakkında:

ODTÜ’de biyokimya alanında doktora eğitimini tamamladı. Metabolizma, toksikoloji alanlarında çalışmış, temel bilimci bir araştırmacı. Obezite, fotokimyasallar, antioksidan aktivite, epigenetik, fonksiyonel gıdalar ve hücresel beslenme konularında çalıştı. Fotokimyasalların yağ hücreleri üzerindeki etkilerini inceledi ve gıda takviyesi geliştirilmesi konusunda proje asistanı olarak doktora tezini tamamladı.

Doktora süresince ve sonrasında Ankara’da özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak ders verdi. Eğitim ve çalışma hayatı boyunca biriktirdiği stres ve yaşadığı olumsuz deneyimler, sağlık sorunları yaşamasına sebep oldu. Laboratuvarda hücreler üzerinde ne denediyse, onları nasıl beslediyse, kendi hücreleri üzerinde uygulamaya başladı. O dönemde fonksiyonel tıp bakış açısını keşfetti ve bu alanda koçluk eğitimi aldı. Yoga, mindfulness eğitimleri almaya başladı. Önce kendine koçluk yaparak iyileşti. ‘Canım Kendim’ diyerek kendisine sarılmak dönüşümünün kilit noktası oldu. Bilimsel alt yapısıyla beraber tüm bu tecrübelerini, bildiklerini bireysel danışmanlıkla ve Göknil ile beraber düzenledikleri Canım Kendim Atölyeleri ile aktarmaya devam ediyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

MAGAZİN SANATI ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin