ZEYNEP KAYA SAĞLIK SEKTÖRÜNE NASIL GİRDİ?

ZEYNEP KAYA SAĞLIK SEKTÖRÜNE NASIL GİRDİ?
ZEYNEP KAYA SAĞLIK SEKTÖRÜNE NASIL GİRDİ?
Abone Ol
Daha Fazla

 

“KÜÇÜK DOKUNUŞLAR BÜYÜK MUCİZE YARATIR”

 

Sağlık turizminin son dönemde zirve yaptığı ülkemizde estetik deyince ilk akıllara gelen işinin en tecrübeli isimlerinden “Zeyneplestetik” kurucusu Zeynep Kaya ile Sağlık turizmi ve Zeyneplestetik ile ilgili merak edilenlerle ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

1- Zeynep Kaya kimdir? Sağlık sektörüne nasıl neden girdi?

1980 Amasya doğumluyum. 2012 yılından bir ayrılık yaşadım. İki çocuk annesiyim.
Sağlık sektörünü ben seçmedim aslında. Ayrıldıktan sonra evden nasıl para kazanabilirim diye araştırırken yine Dijital platformda bulduğum farklı alanlarda hizmet verdim.
2016 yılında Sağlık sektöründen teklif gelince değerlendirmek istedim. İşin içine girdikçe çok sevdim sanki bu iş için yaratılmışım gibi hissediyorum. Kısa sürede büyük başarılara imza attım ve Reklam Müdürü oldum. Bir süre orada hizmet verdikten sonra ayrılıp Zeyneplestetik adında Sağlık turizmi şirketimi kurdum.

 

 

2-Zeyneplestetik faaliyet alanları nelerdir?

Bizlere çoğunluğu yurt dışından olmak üzere, dijital platformlarımız üzerinden ulaşan her hastamıza profesyonel bir şekilde sağlık turizmi deneyimi sunuyoruz. Hastalarımızın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda Operasyon öncesi ve sonrasında hizmetler veriyoruz. Doktor, hastane, transfer, konaklama, ameliyat sonrası refakatçi hizmeti ve operasyon sonrası masaj hizmetleri şeklinde faaliyet yürütüyoruz. Hastalarımız bizim ailemizin bir parçası politikası ile süreç başından itibaren bir an olsun onları yalnız bırakmıyoruz. Hastalarımızın hayallerine giden bu yolda onların konforunu, sağlık durumlarını ve konaklama süresince güvenliklerini sağlamak bizim için son derece önemli bir husus. Sağlık turizmi deneyimi noktasında birlikte adım attığımız binlerce hastamızın tebessümü ile vermiş olduğumuz hizmetin gururunu yaşıyoruz. Unutmayın ki birlikte büyüyor ve beraber güçleniyoruz .

 

3- Sağlık turizminin ülke ekonomisine katkıları nelerdir?

Türkiye bana göre dünyada Sağlık turizminde bir numara ve yurt dışından gelen hasta sayısı gün geçtikçe dahada artıyor bunun en büyük sebepleri birincisi Türk doktorlarına olan güven ikincisi yurt dışına göre fiyatların uygun olması. Türkiye katkısı hem ülkemize gelen döviz anlamında hem Türkiye’nin dünyadaki prestiji anlamında çok fazla.

 

Bir sektör olduğuna inanıyor musunuz?

Kesinlikle bir sektör ve en büyük sektörlerden biri olma yolunda ilerliyor.

 

 

4- Sağlık turizmi yapanlar nelere dikkat etmeli?

Bu soruya kendi firmamdan örnekler vererek cevap vermek istiyorum. Hastalarımızı asla müşteri gözüyle görmüyoruz. Onlar bizim gözümüzde ailemizden birer üye bu şekilde yaklaşıp rehberlik yapıyoruz. Ayrıca Hastalarımızın güvenliği ve konforu önceliğimizdir. Ekibim ile beraber 7/24 her anlamda bizlere ihtiyaç duydukları her an yanlarında oluyor ve ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bizim bu yaklaşımımız karşısında onların bizlere karşı güvenleri dahada artıyor. Onları Türkiye’den mutlu bir şekilde uğurlamak bizler için keyif verici ve en güzel reklam.

5- En çok hangi kesim Sağlık için ülkemizi tercih ediyor ve hangi branştan doktorlar aranıyor?

Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa ve Arap ülkelerinden hastalarımızı misafir ediyoruz.
Plastik cerrahi ve Obezite cerrahisi saç ekimi en çok tercih edilen branşlar.

 

 

6- Ülkemizin Sağlık sektöründeki atılımlarını Sağlık turizmi yapan biri olarak nasıl buluyorsunuz?

Devletimizin Sağlık turizmi yapan firmalara çok fazla desteği oluyor. Reklam desteği tercüman desteği hasta yol desteği danışmanlık desteği gibi bir çok alanda devlet Sağlık turizmi yapan firmaların her zaman yanında.

 

7- Sağlık turizmi için Avrupalı magazin dünyasının ünlüleri ilgi gösteriyor mu?

Evet fazlasıyla. Türk doktorlarına olan güven ve bizlerin onlara her alanda rehberlik yapması ve gizliliğin korunması için gösterdiğimiz çaba, olan ilgiyi arttırıyor. Onların tek yapması gereken Türkiye’ye gelmek. Hava alanına indikleri andan itibaren hizmetimiz başlıyor ve dönüş anına kadar devam ediyor. Bu da magazin dünyasındaki ünlüler için çok önemli. Çünkü fazlasıyla yoğunlar ve prosedürler ile uğraşmak için vakit kaybetmek istemiyorlar.

 

 

8- Sağlık turizminin daha ileri gitmesi için neler yapılmalı?

Sağlık sektöründeki fiyat farklılıkları, Sağlık turizmini sıkıntıya sokan sebeplerden birisi. Örneğin; x bir operasyonu x bir doktor 10 bine yaparken diğer x bir doktor 100 bine yapıyor. Fiyatlardaki bu uçurum hastaları ve bizleri çok fazla sıkıntıya sokuyor. Bu uçurumun düzenlenmesi Sağlık turizminin daha ileriye gitmesinde çok büyük rol oynayacağına inanıyorum. Diğer bir konu ise; Sağlık turizminde ülkemiz hızla ilerlerken, “Bu işe art niyetli birçok kişi girmeye başladı ve suistimaller çoğaldı. Bu kişiler hızla büyüyen sektöre balta vurmaktadırlar. Güven ve çok çalışmayla bu iş yapılır. Sağlık ve turizm sektöründe hiçbir tecrübesi olmayan güvensiz kişiler ülkemizi de yanlış tanıtıyor”

9- Bundan sonra sizin hedef ve atılımlarınız neler olacak?

Hali hazırda dijital platformda ve reelde ekip arkadaşlarım ile 7/24 hizmet veriyoruz. Zeyneplestetik güzellik merkezi projemiz üzerinde çalışıyoruz. En kısa zamanda hanımlara ve beylere güzellik merkezimizde de hizmet vermeye başlayacağız. Zeyneplestetik olarak dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Hedefimiz 2023 yıl sonuna kadar tüm dünyaya ismimizi duyurmak. “Küçük dokunuşlar büyük mucizeler yaratır “ sloganı ile Zeyneplestetik olarak her zaman hastalarımızın hizmetinde olacağız.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

reklam
reklam
Giriş Yap

MAGAZİN SANATI ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin